web stats

30.5.13

Σε τροχιά Champions League - Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ατρόμητος

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ατρόμητος, στην Τούμπα με 2 -1 κόντρα στον ΠΑΟΚ, και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Στέφανο Ναπολεόνι.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ κόντρα στον Ατρόμητο στο 33ο λεπτό όταν ο Σαλπιγγίδης εκμεταλλεύτηκε την απόκρουση του Ράντμαν στο σουτ του Ουντόζι και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου όμως ο Ναπολεόνι πλάσαρε τον Γλύκο και ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, που έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες να πάρουν προβάδισμα, στο 76' με το σουτ του Σουμπίνιο να τραντάζει το δοκάρι του Γλύκου και τέσσερα λεπτά αργότερα με ένα ακόμα δοκάρι αυτή τη φορά από τον Μπρίτο.

Τελικά στο 94ο λεπτό ο Ναπολεόνι με το δεύτερο προσωπικό του γκολ χάρισε τη νίκη στον Ατρόμητο με 2-1. Με το σφύριγμα της λήξης, οι οπαδοί του ΠΑΟΚ αποδοκίμασαν τους παίκτες της ομάδας για την ήττα.

Πλέον ο Ατρόμητος κρατά την τύχη στα χέρια του, για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στα play-off, που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League, καθώς την Κυριακή, στην τελευταία αγωνιστική, υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης και με νίκη σφράγιζει το εισιτήριο.