web stats

7.2.11

Ένας αγώνας με ένα ημίχρονο. Χάσαμε ‘’στο πρώτο ημίχρονο’’ με 25-29.

Το Σάββατο 5 Φεβρουαρίου στο Λουτράκι έγινε ο αγώνας Ποσειδών Λουτρακίου - ΓΑΣ Κιλκίς. Ένας πολύ δύσκολος αγώνας και για τις δύο ομάδες. Έπαιζε η καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος με την καλύτερη άμυνα.
Ο αγώνας ξεκίνησε πολύ άσχημα για την ομάδα μας. Από την αρχή του αγώνα η ομάδα μας ήταν πίσω στο σκόρ. Βασικοί συντελεστές της κατάστασης αυτής ήταν ο καλός τερματοφύλακας της αντίπαλης

ομάδας, η δική μας αστοχία και βασικά το πολύ και υπερβολικό άγχος που είχε η ομάδα μας. Όλα αυτά συντέλεσαν, να πάθει η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο Black out. Ετσι το ημίχρονο τελείωσε με 9-16. 7 γκολ σε τέτοια παιχνίδια δεν μπορείς να τα καλύψεις εύκολα. Αλλά και τα 9 γκόλ είναι απίστευτα λίγα.
Όμως η ομάδα μας ξεκίνησε με μεγαλύτερο πάθος το δεύτερο ημίχρονο και προσπάθησε να αντιστρέψει το σκορ χωρίς να το καταφέρει. Τα 16 γκολ της ομάδα μας έναντι 13 της αντίπαλης ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπόρεσαν να καλύψουν την διαφορά.

Έτσι το Κιλκίς κέρδισε τον αγώνα σε έναν αγώνα διαφήμιση για το άθλημα χωρίς όμως να είμαστε εμείς οι πρωταγωνιστές. Συγχαρητήρια στην Ομάδα του Κιλκίς που έχουν δείξει την πιο σταθερή πορεία μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα και δικαίως θα είναι η μία εκ των δύο ομάδων φέτος που θα ανέβει στην Α1 Εθνική Κατηγορία την επόμενη χρονιά.

Ποσειδώνας Λουτρακίου :Προπονητής Ποσειδών Λουτρακίου : Χατζηκωσταντίνου Κ.
Αργηγός Αποστολής: Τυφτικίδης Λάζαρος.
Γιογκαράκης,Αικατερίνης,Κατούντας(7),Γκίκας,Ρουμελιώτης(1),Τούρκια(4),Σακελλαρίου,Χατζηκωσταντίνου , Πιερράκος , Βουγιάνοβιτς(10), Βασιλειάδης, Παπαδόπουλος3 ,Γκιούργκεν, Μπένας.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
Προπονητής: Μαρατίδης Κ
Σύνθεση: Συγμανίδης,Γκιντίδης (3),Κυπραίος (3),Γρηγοριάδης (7), Γιαβασίδης,Δεληγιάννης (7),Δημάκης (4),Τοκατσόγλου,Σκάρλος,Γουγλίδης,Μέγκας (5),Τριανταφύλλου.
Δίλεπτα 2/5 Πέναλτυ 4/7, 1/2.
Δεκάλεπτα 2-6,5-9,9-16ημι,14-20,20-25,25-29.

Tα υπόλοιπα αποτελέσματα της 14ης Αγωνιστικής είναι:
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠ. - Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 27-24,ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔ. - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 30-24,Γ.Ν.Ο.Ν ΑΡΗΣ - Γ.Σ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 27-22 ,ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡ. - ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 19-24,ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓ. - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 42-21