web stats

28.2.11

Ποσειδών Λουτρακίου : Μια νίκη πρόκρισης για τα play off ανόδου στην Α1.

Το Σάββατο 26/2/11 έγινε στο κλειστό Γυμναστήριο Λουτρακίου ο αγώνας Ποσειδών Λουτρακίου - Αρίων Πτολεμαΐδας για την 16ης Αγωνιστική της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ελλάδος.
Τα αποτελέσματα της 16ης Αγωνιστικής ήταν: ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡ. - Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 34-28 ,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠ. - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 42-17,ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔ.32-21 ,Γ.Ν.Ο.Ν ΑΡΗΣ - Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ 19-23
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓ. - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 22-26,ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - Γ.Σ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 25-17.
 Ήταν ένας κρίσιμος αγώνας για την ομάδα μας. Η Πτολεμαΐδα ήταν στην 3η θέση της βαθμολογίας με 2 βαθμούς διαφορά και ήθελαν την νίκη για να απομακρυνθούν από την ομάδα μας με 4 βαθμούς αλλά και να πάρουν τη ρεβάνς της ήττας τους στην έδρα τους στον πρώτο γύρο. Διανυκτέρευσαν σε ξενοδοχείο της πόλης μας την Παρασκευή.
Η ομάδα μας δεν αντιμετώπιζε κάποιο πρόβλημα ενώ και η αντίπαλη ομάδα δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα. Έτσι ο αγώνας μας προοιωνιζόταν πολύ δυνατός και ιδιαίτερα κρίσιμος.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με το σκορ να πηγαίνει γκολ γκολ για κάθε ομάδα. Κάποια στιγμή η ομάδα της Πτολεμαΐδας πήρε προβάδισμα στο σκορ με 7-9.Εκεί με μια αντεπίθεση διαρκείας η ομάδας μας κατάφερε να κάνει ένα εκπληκτικό και απίστευτο σερί 12-0 20`` δεύτερα πρίν λήξει το πρώτο ημίχρονο. Έτσι το ημίχρονο έληξε με 19-10.
Η ομάδα μας είχε πάρει ένα πολύ σοβαρό προβάδισμα. Βέβαια η απόδοση του τερματοφύλακα και η ταχύτητα της επίθεσης ήταν τα στοιχεία που έκαναν την διαφορά. Η άμυνα έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην ταχύτητα της ανάπτυξης του παιχνιδιού μας.
Ολοι οι παίκτες μας διακρίθηκαν για την ομοψυχία τους και την αγωνιστική τους διάθεση.
Οι διαιτητές πολύ καλοί. Με διέψευσαν γιατί είχα πολλές επιφυλάξεις.